Žlabový systém

Okapy a jejich rozdělení

Okapy, okapové systémy neboli žlaby, svody existují v několika možných materiálových provedeních. V nabídce můžete narazit na klasické měděné okapy, pozinkované okapy, plastové okapy, titanzinkové okapy, hliníkové okapy, barvené pozinkované žlaby a svody. Výběr záleží na vkusu zákazíka a na využití žlabů a svodů.


Okapový systém se zpracovává v těchto materiálech:


Pozink
Systém se montuje rychle a jednoduše, bez použití tmelu a lepidel. Pulkruhové nebo ctvercové podokapní žlaby a kruhové roury v širokém barevném sortimentu umožnují maximální svobodu volby a všechny možnosti pro perfektní rešení v každé situaci.

• klasická povrchová úprava ocelového plechu
• nutnost natírat v intervalu 2–5 let

Měď
Měď je jeden z ušlechtilých kovů s nejbohatší historií v oblasti použití při pokrývaní střech. Už od středověku byla měď upřednostňovaná při pokrývání kostelů a sakrálních budov.

• vyšší cena avšak konečná investice bez další údržby

Titan - zinek
RHEINZINK je titanzinková slitina nejvyšší kvality. Základ materiálu tvoří čistý zinek 99.995% legovaný příměsí mědi a titanu. Tvorba přirozené ochranné vrstvy – patiny způsobuje, že okapové systémy plní svou úlohu desetiletí bez nutnosti ochranných nátěrů.

Nerez
Nerez je vysoce kvalitní nerezavějící ocel. Řadí se k pevným, dobře tvarovatelným materiálům a je vzzhledově stálá. Práce s tímto materiálem je možná i při nízkých teplotách, protože není křehký a neláme se jako jiné materiály.

Pozink - barevný
Materiál pozink barevný je další vývojový stupeň ocelářského průmyslu se zaměřením na ochranu proti korozi a přizpůsobení se současným požadavkkům ve stavebnictví.

Hliník - barevný
Barevný hliník nachází stále širší uplatnění v nejrůzněších odvětvích lidské činnosti díky přízivým vlastnostem, ke ktorým patří především nízká měrná hmotnost, vysoká odolnost proti korozi a skutečnost, že se jedná o nemagnetický materiál.